Megrendelés és Ügyfélszolgálat

+36 70 771 42 52

Egészség magazin: minden ami az egészséges életmód kialakításához és fenntartáshoz szükséges

Végy egy mély levegőt - tüdőnk az életminőség záloga

Vitalissimo
2022.03.26 09:45
Végy egy mély levegőt - tüdőnk az életminőség záloga

Tüdőnk folyamatosan azon dolgozik, hogy az egész szervezetünket ellássa a megfelelő működéshez szükséges oxigénnel. Mivel az oxigén létfontosságú testünk működéséhez, ezért a légzőszerveink megfelelő működése elengedhetetlen az egészséges élethez.

Mint testünk minden rendszere, a légzőrendszer is hajlamos a kifáradásra, elhasználódásra, megbetegedésre, amit a levegőben lévő magas szennyező- és méreganyagok szintje csak tovább fokoz.

MIÉRT FONTOS, HOGY A TÜDŐD RENDBEN LEGYEN?

Valójában nem is gondolunk a légzésünkre és a tüdőnkre mindaddig, míg valamilyen légzési probléma nem nehezíti meg a folyamat természetes és akadálymentes működését. A tüdő biztosítja az oxigént és minden más szerv működését fenntartja azáltal, hogy eltávolítja a szén-dioxidot a szervezetből.

A légzés folyamatának legnagyobb részét a rekeszizom végzi segítve a tüdő munkáját, ami naponta akár 9000 liter levegőt is képes be és kilélegezni. Ez percenként több, mint hat liter levegőt jelent. Aktív aerob mozgás során tüdőnk percenként több, mint 100 liter levegő feldolgozására is képes.

Bár a tüdő legismertebb – és legfontosabb – szerepe a légzés, de több más fontos feladatot is ellát.

A pH egyensúlyban tartása:

a túl sok szén-dioxid a szervezet sav-bázis egyensúlyát a savas irányba tolja el. Amikor a tüdő ezt észleli, növeli a légzés sebességét, hogy a szén-dioxidból többet ürítsen ki, hogy segítsen kiegyensúlyozni a sav-bázis arányt.

A szervezet védelme:

a tüdő védi a szervezetet a káros anyagoktól. Képes immunglobulin kiválasztására, mely megakadályozza a fertőzéseket. A belélegzett kórokozókat és/vagy szennyező anyagokat a nyálka csapdába ejti, majd a csillóknak nevezett kis, szőrszerű nyúlványok felfelé mozgatják ezeket a részecskéket, amit vagy felköhögünk vagy lenyelünk és az az emésztőrendszer segítségével semlegesítődik és kiürül.

Ide vehetjük még a verbális kommunikációt is, mert a levegőáramlás nélkül nem tudnánk beszélni.

A tüdő egészségét befolyásolhatja a genetika, a különböző – nem kizárólag légúti – betegségek és a környezet, melyek számos légzési panaszt okozhatnak.

Sajnálatos tény, hogy a környezet nem mindig segíti tüdőnk egészséges működését. Számos olyan kockázati tényező van, mely hozzájárul a tüdővel kapcsolatos betegségekhez, szövődményekhez. Ezek gyakran olyan dolgok, melyek belélegzéséről nem is tudunk.

Az elmúlt években a kockázatok között egy újabb is felbukkant, ez pedig a koronavírus. Köztudott, hogy a legerőteljesebben a tüdőt támadta meg, és a gyógyulást követően is maradhatnak fent poszt Covid tünetek. Nehézlégzés, csökkent tüdőkapacitás.

Magyarországon minden hatodik ember szenved valamilyen krónikus tüdőbetegségben. Általános feltételezés, hogy a tüdőbetegségek leginkább a dohányzással függenek össze, de lényeges hangsúlyozni, hogy a tüdőbetegséghez nem kell dohányosnak lenni.

Ha a tüdő egészségi állapota kibillen és sérül, az kihat a mindennapi élet minőségére, és megrövidítheti az élettartamot, ezért fontos figyelmet fordítani tüdőnk egészségére.

Ismerd meg a 

LUNG12

TÜDŐERŐSÍTŐ ÉS TÜDŐTISZTÍTÓ GYÓGYNÖVÉNY KOMPLEXET

Légzőszervi és tüdőproblémákhoz további megoldások itt!

Kattints a képre!