Egy kis szakácskönyv történelem
A szakácskönyvek mindig is rendkívül népszerűek voltak, hiszen az ember alapvető gasztronómiai igényét elégítik ki: a céljuk ízletes és változatos ételek receptjeinek az összegyűjtése és közreadása.
A Wikipédia szerint az első szakácskönyvek a legrégebbi kultúrákban sem voltak ismeretlenek. Kínában már 3000 évvel ezelőtt kiadták a „Sárga könyv” nevű receptkönyvet.
Európában az első ismert középkori szakácskönyv északkelet Spanyolországban terjedt el még kéziratos formában. Az első nyomtatott európai receptgyűjteményt, a Platina néven író olasz humanista, Bartolomeo Sacchi latin nyelvű munkáját 1475-ben, amit Rómában adtak ki.
Az első ismert magyar nyelvű nyomtatott szakácskönyv csak mintegy 200 évvel később, a 17. század végén jelent meg. A „Szakáts mesterségnek könyvetskéje” (Szakácsmesterségnek könyvecskéje) című művet Misztótfalusi Kis Miklós nyomdász adta ki Kolozsvárott 1695-ben, majd 1698-ban.
Ma már elképzelhetetlen, hogy egy új táplálkozási irányzat elterjedne anélkül, hogy ne adna ki saját szakácskönyvet.
Ez a Testszerviznél sem történt másként. Nem volt véletlen, hogy a 3 hónapos Testszerviz programon résztvevő ügyfeleink is egyre többször lepték meg a konzultánsainkat egy-egy nagyszerű recepttel.
Ezekből a receptekből már az első év végére kiadásra érdemes mennyiség gyűlt össze.
Így született meg Az élet írta szakácskönyv, ami nem véletlenül viseli az „alakformáló szakácskönyv” elnevezést.
Ez a könyv azoknak szól, akik egészségesen és bőségesen szeretnének táplálkozni, nem lemondásokkal teli táplálkozást akarnak!