Őszintén a hólyaghurutról: Ismét rámutatunk a lényegre!
Általános tévhit, hogy csak a hidegtől, kizárólag hűvösebb időben lehet hólyaghurutot kapni, felfázni. A felfázás eléggé megtévesztő köznapi neve ennek a fertőzéses megbetegedésnek.
Olvass tovább és tegyük tisztába, miről is van szó! Megoldást is mutatunk a problémára!
Felfázás, ami nem (csak) a hidegtől van
A cisztitisz, azaz a hólyaghurut főleg a nők életét keseríti meg. Ezt a megbetegedést a köznyelv „felfázásként” emlegeti, bár ez az elnevezés eléggé megtévesztő, mivel azt sejteti, hogy ennek a kellemetlen tünetekkel járó, gyakran visszatérő bajnak az oka a hűvös, csapadékos őszi idő vagy a téli hideg lenne. Ennek megfelelően nem feltétlenül kell fáznunk ahhoz, hogy ez a betegség kialakuljon.
Persze a hideg időjárás vagy hideg környezet is okozhat hólyaghurutot, azonban többnyire nem erről van szó. Amikor a hűvösebb idő beköszönt, és egyre többször lesz hideg az idő, főleg a D- és C-vitaminhiány miatt meggyengül a szervezetünk védekezőrendszere, és így valóban fogékonyabbak lehetünk a betegségekre.
A hólyaghurut esetén a vastagbélben és a hüvelyben található baktériumok „átkerülése” a húgyúti rendszerbe tehető felelőssé a kellemetlen, vagy akár fájdalmas fertőzésért.
A felfázás, főleg idősebb korban férfiaknál is kialakulhat, de a cisztitisz jellemzően a hölgyeket sújtja. Ennek oka a női test felépítése: ugyanis a húgycső nyílása, a hüvelybemenet és a végbélnyílás egymás közelében található, és emiatt a kórokozók – az esetek háromnegyedében az E. coli baktérium –, könnyedén bejuthat a húgycsőbe. Innen már csak néhány centiméteres utat kell megtennie a húgyhólyagig, ahol megtelepedve gyorsan elszaporodhat.
Fontos tudni, hogy a tünetek a húgyhólyagban összegyűlő vizelet miatt hamar fellángolhatnak, mert ez a környezet kiváló terepet biztosít a baktériumok elszaporodásához. Bár a nők hajlamosabbak a vizelet visszatartására és tartogatására, mint a férfiak, akiknél különösen 45 év felett a megnagyobbodott prosztata vizeletürítési problémákat okozhat, és az ő életüket is megkeserítheti a felfázás. Vagyis, ha megoldható, ne halogassunk, ha szólít a természet!
A felfázás tünetei
A hideg környezet miatt az alhasi tájék lehűlése miatt a vérerek összeszűkülnek, és emiatt romlik a húgyhólyag vérkeringése, ezáltal a kórokozók elleni védekezésben fontos sejtekből erre a területre kevesebb jut. Ez azt jelenti, hogy gyengül a hólyag természetes védekezése, amit súlyosbíthat a C- és D-vitamin hiánya is. Emiatt a hólyagba bejutott kórokozók gyorsabban elszaporodnak.
A bajt először a gyakori vizelési inger jelzi, amit ráadásul égő és csípő érzés is kísérhet. Ezek a tünetek fájdalmas alhasi görcsökkel is járhatnak. A súlyosabb lefolyású betegséget véres vizelet, láz, hidegrázás is kísérheti, ekkor már érdemes orvoshoz fordulni, az ilyen tünetek ugyanis jelezhetik a vesék érintettségét is!
Intim higiénia
Mint fentebb olvasható, a hüvely- és a húgycsőnyílás közelsége miatt a kórokozók a hüvelyből könnyen feljuthatnak a húgyhólyagba. Ezek a baktériumok az intim együttlét során is elsodródhatnak a húgycsőnyílásba, ahonnan könnyen a hólyagba juthatnak. Ezért különösen fontos nőknél a szeretkezés utáni vizeletürítés. Ha ugyanis ezeket a baktériumokat nem pisiljük ki röviddel az együttlét után, a pangó vizeletben könnyedén elszaporodhatnak. Mindezeken túl a gyakori partnercsere is növeli a betegség kialakulásának kockázatát.
Ha valakinél a felfázás időről időre visszatér, érdemes átgondolni, helyes-e a WC-használat: ha nem mosunk előtte és utána alaposan kezet, vagy az „elölről hátrafelé” törlési irány helyett fordítottan járunk el, ezzel elősegíthetjük, hogy a fertőző baktériumok a hüvelybe, illetve a húgycső nyílásához kerüljenek, és megfertőzzék a húgyúti szerveket, akár a veséket is.
Nagyok sok olyan szokásunk lehet, amire a napi rutin során nem is gondolunk, pedig gyakoríthatja a hólyaghurut kialakulását, kiújulását. Ilyen lehet a fentieken kívül az öltözködés is: ha hideg őszi napokon vagy télen is lábszárközépig érő nadrágban járunk, vagy gyakran kilóg a derekunk a ruhából, megnövekszik a fertőzés kockázata. Azt sem ajánljuk, ha naponta műszálas vagy tanga fazonú bugyit vagy szűk, tapadós nadrágot viselünk. Az uszoda, nyáron a strandolás vagy egy izzasztó edzés, futás is melegágya lehet a bajnak, ha utána nem cseréljük le az átnedvesedett ruhánkat szárazra. És még az is számít, hogy kádban hosszan áztatjuk-e magunkat, vagy inkább a gyors zuhanyt választjuk. Ez utóbbi ugyanis jóval egészségesebb.
Természetes és hatékony megoldás:
UriDrag hólyaghurut és húgyúti fertőzések elleni gyógynövény-komplex
A Vitalissimo Testszerviz Egészségáruház egyik kiemelt partnere a Myrobalan.
Ez a magyar vállalkozás a gyógynövények mellékhatásmentes termékeit kínálja a tibeti gyógyászati elvek alapján kifejlesztett termékskálájával az egészségtudatos nagyközönségnek.
Ezek a gyógynövény-termékek a Myrobalan alapítójának, Erdélyi Zoltán tibeti orvosnak a szakértelmét dicsérik.
Ezek között a termékek között most már elérhető az UriDag gyógynövény-komplex is.
Az UriDag olyan hatékony hólyaghurut és húgyúti fertőzések elleni gyógynövény-komplex, amely 17 természetes összetevő együttes hatásával támogatja a húgyúti rendszer egészségét. A 100% természetes, mellékhatások nélküli, vegán és gluténmentes készítmény ideális választás azoknak, akik szeretnék fenntartani húgyhólyagjuk és húgyútjaik optimális működését.
A hólyaghurut és húgyúti fertőzések nemcsak kellemetlenek, meg is keseríthetik a mindennapjainkat.
Az UriDag egy olyan gyógynövény-komplex, ami természetes módon kínál megoldást ezekre az alábbi problémákra:
- 1. Hólyaghurut esetén: éles, csípő érzés vizeléskor, gyakori, sürgető vizelési inger esetén.
- 2. Húgyúti fertőzések megelőzésére: ha már korábban volt húgyúti fertőzésünk, ha hajlamosak vagyunk a húgyúti problémákra, illetve amennyiben stresszes életmód miatt növekedett a fertőzés kockázata.
- 3. Felfázás tüneteinek enyhítésére: hideg, nedves környezetből érkezve érezhető a húgyúti diszkomfortot, és ha a hideg időben hajlamosabb vagyunk a felfázásra.
- 4. Hosszantartó megelőzés céljából: ha egészséges és természetes módon szeretnénk támogatni a húgyúti rendszerünk egészségét, illetve növelni kívánjuk a szervezetünk ellenálló képességét a húgyúti problémák ellen.
- 5. Bizonyos életkorokban és helyzetekben: mindkét nemnél idősebb korban, amikor a húgyúti rendszer sebezhetőbb, illetve nőknél, különösen várandósság alatt vagy menopauza idején.
- 6. Wellness és egészségmegőrzés: amikor a szervezet extra támogatást igényel a mindennapi stressz leküzdéséhez és fokozni szeretnénk a szervezet természetes méregtelenítő folyamatait.
Az UriDag egy olyan 100% természetes készítmény, aminek:
- nincsenek mellékhatásai
- nem okoz hozzászokást
- folyamatosan szedhető, akár gyógyszerekkel együtt is.
Hogyan szedd az UriDag kapszulát?
Naponta 3 kapszula szedése javasolt, egyenletes időközönként, melytől állapottól függően el lehet térni mindkét irányba. Amennyiben esetleg más Myrobalan gyógynövény-komplexet is használsz, javasoljuk, hogy 25-30 perces eltéréssel vedd be őket, hogy mindegyiknek legyen ideje kifejteni a hatását.
Az UriDag folyamatosan szedhető, nem szükséges időközönként szünetet tartani. Az UriDag adaptogén hatású gyógynövényeket is tartalmaz, amik csak a kibillent működést harmonizálják, és az optimálisan működő szerveket nem befolyásolják. Emiatt az ajánlott mennyiségtől való bármelyik irányba való, nem túlzott és az ésszerű határokon belül levő eltérés nem okozhat túladagolást.
Természetesen, ha tudomásod van bármely összetevőről, hogy érzékeny vagy rá, úgy kezdd óvatosan a termék használatát.
Az UriDag már 12 éves kortól adható, akár a kapszulát szétszedve, a gyógynövényport folyadékban feloldva.
Kattints ide, és rendeld meg az UriDag gyógynövény-komplexet!