Inzulinrezisztencia és PCOS összefüggések
Szia, Kedves Olvasóm! Szeretettel üdvözöllek!
Remélem olyan csodás heted volt, akárcsak nekünk!
Képzeld, már kapható szerzőtársammal, Szabados Pállal együtt írt könyvünk!
Ez a könyv a nőiségről szól, a nőként való létezés mikéntjéről!
Miért írtuk meg ezt a könyvet?
A férfiak időnként szoktak tréfálkozni azon, hogy a női gondolkodást, reakciókat lehetetlen megérteni. Szerintem sokszor mi magunk, nők is nehezen értjük saját magunkat.
Ez legtöbbször abból fakad, hogy nem rendelkezünk megfelelő adatokkal arról, hogy miben is rejlik a nőiség és hogyan lehet ezt minden korban fenntartani.
A Kulcs a nőiséghez könyv a női lét rejtelmeihez kíván egy kulcsot adni, hogy az olvasók elindulhassanak és kedvük szerint elmélyülhessenek a női nem megértésében azért, hogy nőies kisugárzásukat minden korban megtarthassák!
És ha már itt tartunk, a nőiességet beárnyékoló nem optimális állapotok egyike az inzulinrezisztencia, valamint policisztás ovárium-szindróma (PCOS).
Az inzulinrezisztencia valójában a cukorbetegség kapuja, amikoris azok a sejtek, amelyeknek be kellene engedni az inzulin-cukor együttest, nem ismerik fel és nem fogadják be az inzulint.
Erre a hasnyálmirigy fokozott inzulintermeléssel válaszol, vagyis túlműködik.
A túlműködés következtében, hosszú távon a hasnyálmirigy kimerül, és kevesebb inzulint termel (akár teljesen le is áll az inzulintermeléssel): ekkor alakul ki a cukorbetegség.
A PCOS a nőgyógyászati problémákon kívül az egész hormonháztartás működését befolyásolhatja negatív módon. A rendszertelen menstruáció és az intenzív menstruációs görcsök a policisztás ovárium-szindróma gyakori tünetei.
Emellett gyakran megfigyelhető a fokozott szőrnövekedés az arc és a test területén, a hajhullás, a - kifejezetten hasi - elhízás, valamint az aknés, pattanásos bőr.
A PCOS következménye lehet akár a meddőség is.
Ez a két betegség szoros összefüggésben állhat, ugyanis a petefészekben (ovárium) is találhatóak inzulinreceptorok és ha ők is rezisztensek az inzulinnal szemben, akkor ez negatívan befolyásolhatja a peteérést, ezáltal pedig az menstruációs ciklust.
Kattints ide, és rendeld meg a Kulcs a nőiséghez című könyvet!
Mi segíthet bennünket ebben az esetben?
Elsősorban érdemes szakorvoshoz fordulni.
Továbbá hasznos lehet az inozitol pótlás! Azért írom, hogy pótlás, mert a testünk képes kis mennyiségben előállítani, de ezen betegségek esetén ez lehet nem lesz elég!
Az inozitol javítja a sejtek inzulinérzékenységét. Étrend-kiegészítőként alkalmazva a legjobb bő vízzel bevenni a reggeli órákban vagy két részre osztva reggel, illetve este.
PCOS esetén is segíthet, mivel az inzulinfelvétel javítása által segíti a petefészek működésének helyreállását, a ciklus normalizálódását.
Az inzulinrezisztencia vagy policisztás ovárium-szindróma esetén nemcsak étrend-kiegészítőkre vagy gyógyszeres segítségre van szükség: a gyógyulás érdekében elengedhetetlen az életmód megváltoztatása.
Mindkét esetben kerüljük gyorsan felszívódó szénhidrátokat, előnyben részesítve a lassan felszívódó, összetett szénhidrátokat, s maximum kis mértékben fogyasszunk finomított cukrot és fehérlisztet tartalmazó élelmiszereket.
Fontos továbbá a magas rostbevitel, melyhez a zöldségek, gyümölcsök, zab, fogyasztása által juthatunk.
Az egyik legjobb megoldás a Testszerviz Vidd magaddal zöldturmixpor, mely minden szükséges rostot, zöldleveles növények tápanyagait egyszerre tartalmazza.
Az étrendi odafigyelés mellett fontos a rendszeres testmozgás, valamint a bőséges folyadékbevitel.
Kedves olvasóm, ha kellemetlen tüneteket tapasztalsz, mindenképp fordulj orvosi segítségért és vizsgáld meg mit tudsz még te magad tenni a probléma javulása érdekében!
Összegezve, az inozitol és a Zöldturmixpor együttes alkalmazása
a fentiekre remek támogató megoldás!