Álmatlan éjszakák?

Ma már az alváskutatók számára jól ismert, hogy nem csak az alvásra szánt idő csökkent folyamatosan az elmúlt évek során, a valóban ágyban töltött idő alvásminősége is romlik.
Már szinte alig van olyan felnőtt, aki rendesen végigaludná az éjszakát, és frissen, energiával feltöltve ébredne fel.
A hazai alváshelyzetről szól ez a cikkünk, kattints a részletekért!
Az alvás világnapja
Minden év március közepén van az alvás világnapja. Ennek jegyében figyeltünk fel arra a tényre, hogy egyre romlik az alvásminőségünk, egyre többen küzdenek alvásproblémákkal.
Ez nem intézhető el egy vállrándítással!
A Magyar Alvás Szövetség az idén is megrendezte a világnaphoz kapcsolódó szokásos szakmai konferenciáját a Magyar Tudományos Akadémián.
A Szövetség elnöke, Németh György címzetes egyetemi docens a következőképpen fogalmazott:
„Ma a tudomány egyértelműen igazolja, hogy a mozgás, a táplálkozás és a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás mennyire összefügg az alvásminőséggel. Csak jó alvással lehet egészséges a világ, ha a világ jobban alszik, akkor mi, magyarok is.”
Mi a helyzet hazánkban?
A Magyar Alvás Szövetség rendszeresen végez reprezentatív felmérést arról, hogyan alszik a magyar. AZ évek során folyamatosan romlik a helyzet. Az idei februári felmérés során kiderült, hogy a lefekvés időpontjának kitolódásával egyre nő a keveset alvók aránya.
A zavartalan mélyalvók és kipihenten ébredők aránya a 2020-hoz képest 4 százalékról 2 százalékra csökkent. Ez azt jelenti, hogy igazából alig vannak olyanok, akik reggel valóban kipihenten ébrednek!
Ez döbbenetes adat! Igazából minden kedves cikkolvasónk felteheti magának a kérdést: valóban a jó alvók közé tartozok?
Ha nem, akkor a cikkünk folytatása mindenképpen neked szól!
Az alvásproblémák felismerése
Az alábbi jelek hívhatják fel a figyelmet alvási problémákra:
- álmatlanság, nehéz elalvás a fáradtság ellenére;
- altató vagy alkohol szükséges a könnyebb elalváshoz;
- fáradtság, kialvatlanság felébredéskor vagy napközben;
- gyakori felébredés és/vagy nehéz visszaalvás;
- éjszaka a levegővétel normális ütemének megszakadása (alvási apnoe);
- tévézés, olvasás közbeni elbóbiskolás;
- teljesítményromlás a munkahelyen, iskolában;
- koncentrációs nehézségek;
- ingerlékenység, szorongás, depresszió;
- horkantásokkal kísért horkolás;
- hibák és/vagy balesetek a munkahelyen vagy gépjárművezetés közben;
- feszültség, fejfájás vagy emésztési panaszok;
- túl stresszes mindennapok;
- indokolatlan súlygyarapodás;
- aggodalmak és félelmek az alvással kapcsolatban.
Az alvásminőség romlása már hetek, hónapok alatt aláássa az egészségünket. Gyengíti az immunrendszert, lassítja a gondolkodást, rontja a memóriát, és kihat a hormonális egyensúlyra, az inzulinérzékenységre is.
Akár már egyetlen „rossz éjszaka” után romlik a koncentráló képesség, illetve könnyen jelentkezik túlevés, amikor sokkal több cukrot, keményítőt kíván az ember, mint amennyire valóban szüksége van.
Éppen azért a rossz alvók nemcsak ingerlékenyebbek, feszültebbek lesznek, de hajlamosakká válnak a túlsúlyra, az elhízásra is.
Jó alvás nélkül nincs megfelelő testsúlykontroll, és nagyon nehéz lesz megszabadulni a súlyfeleslegtől. Ilyenkor hiába javít valaki az étrendjén, hiába kezd többet mozogni a sétától az edzőtermi izzadásig, csak küszködés lesz az erőfeszítéseinek velejárója, és elmaradnak a kívánatos eredmények.
Javítsd az alvásminőségedet!
A Testszerviz Kulcs könyvekben a fentiek miatt sokat foglalkozunk az alvással, az alvásminőség javításával.
Az egyik legteljesebb ilyen leírás és javaslatsor a Kulcs a zsírégetéshez című könyvben olvasható. (Kattints a linkre a könyvért!)
A könyvben részteles leírás található az alvásminőség javítása érdekében. Íme néhány pont, amihez hasonló a könyvben is olvasható:
- 21 óra után ne nézd tovább a televíziót, kapcsold ki a számítógépet, tedd le az okostelefonodat is.
- legyen hűvös a hálószobában
- szellőztess ki lefekvés előtt
- ne egyél túl sokat vacsorára, a napi utolsó étkezésed legyen 18 óra körül
A fentiek azok az alappontok, amiknek a betartása nélkül nehéz elvárni, hogy reggel kipihenten ébredjünk.
A MILAM.10 gyógynövény-komplex készítmény
A MILAM.10 egy 100% természetes, elalvást segítő gyógynövény komplex, mely a jól ismert macskagyökér, citromfű és komló mellett 7 másik alvást segítő gyógynövény együttes erejével támogatja a pihentető alvást és az energikus felébredést!
A gyógynövény-komplex kapszula teljesen mellékhatásmentes és hozzászokást sem okoz, ráadásul vegán, tejmentes és gluténmentes készítmény, így a speciális étrendet tartók és bizonyos allergiákkal küszködők számára is használható.
A gyógynövény-komplex további előnye, hogy folyamatosan, akár gyógyszer mellett is szedhető. A vegán kapszulák kizárólag gyógynövények finomra őrölt elegyét tartalmazzák, melyeknek köszönhetően megnyugtatja az idegeket és megmenti a szervezetet a kialvatlanság káros hatásaitól. A természetes altató gyógynövény-komplex segítségével hatékonyan enyhíthetők a krónikus alváshiány kellemetlen tünetei.
Ez a gyógynövény termék olyan problémákra nyújt megoldást, mint az állandó fáradtság, a kialvatlanság és a megfelelő minőségű alvás biztosításával segít megelőzni az olyan betegségek kialakulását, mint az érelmeszesedés, elhízás vagy az inzulinrezisztencia. Ilyen problémák megléte esetén a készítmény segíti a káros folyamatok visszafordítását és a felépülést.
Újra visszanyerhető az élet feletti irányítás és gondtalanná tehetők még a szürke hétköznapok is!
Naponta 1-2 tabletta szedése javasolt, lefekvés előtt 30-60 perccel és bő folyadék kíséretében.
Amennyiben esetleg más Myrobalan gyógynövény komplexet is használunk, javasoljuk, hogy 25-30 perces eltérés legyen a bevételek között, hogy mindegyiknek legyen ideje kifejteni a hatását.
A Milam.10 már 12 éves kortól adható, akár a kapszulát szétszedve, a gyógynövényport folyadékban feloldva.
Kattints ide, és rendeld meg a MILAM.10 természetes alvásjavító gyógynövény-komplexet!