Megrendelés és Ügyfélszolgálat

+36 70 771 42 52

Egészség magazin: minden ami az egészséges életmód kialakításához és fenntartáshoz szükséges

A gyaloglás öröme: Így védd az ízületeidet, télen is!

Kollagén
Ízületi gyulladás
Szűrés törlése
Testszerviz
2024.01.16 14:35
A gyaloglás öröme: Így védd az ízületeidet, télen is!

Az ízületi problémák már évtizedek óta népbetegségnek számítanak, és a mozgásszegény életmód káros hatásai sem vadonatúj téma, mégis egyre kevesebbet mozgunk, egyre többször nyúlunk inkább fájdalomcsillapítóhoz, mint felállnánk a székből, pedig megtehetnénk.

Ez a cikkünk sorra veszi azokat a lehetőségeket, amiket bárki megtehet.

Olvasd tovább a cikkünket!


Figyelmeztető jelek


Ahogy nő a gyertyák száma a születésnapi tortánkon, úgy egyre több jel figyelmeztethet arra, hogy jó lenne többet törődni az egészségünkkel.

Talán az első ilyen figyelmeztető jel lehet az ízületeink „berozsdásodása”, aminek következtében csökken a mozgékonyságunk. Ilyenkor beszűkül a mozgásunk, egyre kevésbé leszünk terhelhetőek, és mindennek gyakori kísérője lesz a változó intenzitású fájdalom, ami gyakran az időjárási frontokkal is összefügg.

Nem csak a mozgásszegény életmód


Modern korunk velejárója az egyre kevesebb izom- és ízületmegterheléssel járó életmód, hiszen a bárki számára könnyen elérhető tömegközlekedési eszközök nagy távolságok megtételét teszik lehetővé megfelelő kényelemben. Itt most nem feltétlenül a zsúfolt villamosra vagy buszra gondolhatunk, de még ilyenkor sem kell gyaloglással vagy futással áthidalni a megteendő távolságot.

A testünk végtagjai, főleg a lábaink pedig pont erre a két mozgásformára „lettek méretezve”, hiszen több ezer évvel ezelőtt élt őseinknek egyik legfontosabb előnye az volt a többi gerinces élőlénnyel szemben, hogy rendkívül kitartóan tudtak gyalogolni, vagy éppen futni, ha arra volt szükségük.

A nyíllal vagy lándzsával megsebzett zsákmány a vadászok kitartása miatt nem menekülhetett meg attól, hogy ne legyen belőle tápláló lakoma.

Akárhogy is volt, az ember legutoljára talán még a 20. század első felében volt annak kitéve, hogy viszonylag sokat kelljen gyalogolnia.

Bárki megtehetné!


Valójában nagyon kevés, kifejezetten ágyhoz kötött betegség, rossz egészségi állapot van, ami ellehetetleníti azt, hogy ne gyalogoljunk rendszeresen legalább napi félórát. Nem kell távgyalogló sportolónak lenni ehhez! Az ízületeink karbantartásához, a mozgásképességünk megtartásához nem kell edzőterembe járni, és ott órákat eltölteni a futópadon.

Miért jó?


Íme a rendszeres gyaloglás, séta, valamint a friss levegőn való túrázás egészségügyi előnyei!

A séta ugyanis a legegyszerűbb, és az ízületeinket talán legkevésbé megterhelő mozgásforma.

Napi 30-45 perc séta csökkenti az Alzheimer-kór kialakulásának a kockázatát, javítja az izomtónust, csökkenti a vérnyomást, elősegíti a vastagbél egészséges működését, javítja a hangulatot, felveszi a harcot a glaukóma (szürkehályog) ellen, stabilizálja a testsúlyt, erősíti a csontokat, inzulinrezisztencia és cukorbetegség ellen is jó és javítja a tüdő egészségét.

A rendszeres testmozgás segíti az izomépítést, ez különösen igaz ez a járásra.

A séta javítja a szív-érrendszer egészségét és csökkenti a vérnyomást

A séta általában véve is javítja a szív egészségét, és jó hatással van a vérnyomásra.

A séta elősegíti a vastagbél egészségét, mert ilyenkor növekszik a belek önkéntelen, gyűrűszerű mozgása, az úgynevezett perisztaltika.

A séta javítja a hangulatot: akik naponta legalább tizenöt percet sétálnak, jelentősen javíthatják a hangulatukat és csökkenthetik a depressziót és annak kockázatát is.

A rendszeres séta növeli az izomerőt, a csontok és az ízületek egészségét. Erősíti a csontokat és megakadályozza a csonttömeg elvesztését a csontritkulásban szenvedőknél.

A séta segít megelőzni a cukorbetegséget, és szabályozza a vércukorszintet a rendszeres séta. A napi 20-30 perces séta 24 órán keresztül növeli az inzulinérzékenységet.

A séta kiválóan alkalmas a tüdő egészségének fenntartására. Járás közben az oxigén gyorsabban jut a véráramba, segíti ezzel a salakanyagok távozását, növeli az energiaszintet.

A szükséges plusz


Ha sikerül rávenni magunkat a rendszeres gyaloglásra, sétára, akkor különösen fontossá válik, hogy az ízületeinket megfelelően tápláljuk, és gondoskodjunk azokról a védő- és építőanyagokról, amik segítik a működőképességük fenntartását vagy akár visszaállítását.

Az ízületeink ruganyosságának záloga a kollagén


A testmozgáson kívül nagyon fontos kiemelni, hogy a táplálkozásunk is közvetlenül hat az ízületeinkben levő porcok, inak és rostok egészségére egy kiemelkedően fontos fehérjecsoporttal, amit kollagénfehérjének nevezünk.

Mi a kollagén?

Lehet, hogy sokan tudják, hogy a hűtőszekrényben tárolt csont- vagy húslevest és a kocsonyát is a csontokból, inakból kifőtt kollagén kocsonyásítja meg. Ez a zselészerű anyag olyan fehérje, ami sokféle típusú lehet.

kollagén az állatokban és az emberi testben levő egyik legelterjedtebb fehérje, aminek fontos szerepe van a sejtek közötti tér kialakításában, az izmoka csontok rugalmasságában és az inak, porcszövetek felépítésében, más szóval, a kollagén biztosítja a különféle szövetek szerkezetét, rugalmasságát.

Bizonyos értelemben úgy is mondhatjuk, hogy ez a „szervezetünk gumija”. A kollagén adja testünk teljes fehérjetartalmának 30%-át.

A kollagén szó görög eredetű, a görög κόλλα (kólla) szóból ered, mely ragasztót jelent.

A kollagénnek különböző változatait különböztetjük meg, de ezek ismerete nem szükséges ahhoz, hogy jól hasznosítsuk, hiszen a szervezetünk pontosan tudja, hol, mire van szüksége és aszerint készíti a kollagént az előbb említett alkotóelemekből.

A leggyakoribb kollagéntípusok, melyeket az étrendkiegészítők is így tüntetnek fel az összetevők között:

I-es típusú kollagén: ez az egyik leggyakrabban előforduló típus az emberi szervezetben, és hozzájárul például a bőr felépítéséhez.

II-es típusú: az ízületeken belül a porcok felépítését és védelmét látja el.

III-as típusú kollagén: a bőr egészségéhez járul hozzá azáltal, hogy javítja a rugalmasságát.

A kollagén azáltal, hogy növeli a csontok, porcok, inak és így az ízületek rugalmasságát, és erősíti is azokat, növeli a stabilitásukat.

kollagén rendszeres pótlásával enyhíteni lehet a megterhelés vagy gyulladás miatt fellépő ízületi fájdalmakat, csökkenteni lehet a sportsérülések esélyét. A kollagénnel bőven ellátott ízületek sokkal terhelhetőbbek.

A kollagén segíti az izmok regenerációját is, aminek köszönhetően könnyebben tudunk izmot építeni, hiszen ez a különleges fehérje támogatja az izomsejtek képzését, azaz a tömegnövelést.

További pozitív hatása, hogy ennek köszönhetően a sérülésekből történő felépülést is gyorsítja.

A kollagénben gazdag izmok rugalmasak és erősek lesznek.

A fentiekből látható, hogy a kollagén folyamatos bevitele rendkívül fontos az izmaink és ízületeink egészsége érdekében, azaz kollagén nélkül elképzelhetetlen az egész életen át tartó mozgékonyság, és erőnlét fenntartása.

Vitalissimo egészségáruház ízületvédő megoldása


Nem véletlen, hogy a Vitalissimo egészségáruház folyékony slágertermékei között vannak az ízületvédő folyékony termékek, amelyekben hatékony kollagént és más vitamint, ásványi anyagot, és kifejezetten az ízületek számára hasznos tápanyagokat találhatsz.

Kattints ide, és rendeld meg a cukormentes „Joint Support” ízületvédő készítményt!


További megoldások ízületi problémákra! Kattints rá most!