Miben egyedülálló a WTN AllergeNIXTM terméke?
A WTN AllergeNIXTM jelentősen szélesebb működési hatásspektrummal rendelkezik, mint a legtöbb hasonló célú termék a piacon. Többek között annak is köszönhetően, hogy az allergiás tünetekre igazán ható, hatékony ám drága összetevők is benne vannak a termékben (pl. szulforafán, rutin stb).
- Kiemelten nagy koncentrációban (1000 mcg/kapszula) tartalmazza a biológiailag aktív szulforafán nevű hatóanyagot, amely biztosan kifejti hatását (szemben az olcsóbb glükorafanin nevű szulforafán elővegyülettel szemben). A szulforafán gyulladáscsökkentő tulajdonságain túl, segítheti a hisztaminlebontás során keletkező káros melléktermékek (ammónia és hidrogén-peroxid) semlegesítését.
- A gyulladáscsökkentő hatást kiegészítik az antihisztamin tulajdonsággal rendelkező kvercetin, rutin és nagy csalán koncentrátum, amelyek nem csak a gyulladást kiváltó enzimeket gátolhatják, de az allergiás tüneteket okozó hisztamin felszabadulását is blokkolják.
- Bromelain hozzájárulhat az allergén, gyulladáskeltő fehérjék lebontásához, illetve növelheti a kvercetin felszívódását.
- A szem allergiás tüneteinek enyhítését segítheti a luteolin, ami a rutin közreműködésével válik aktívvá és biológiailag jól hasznosítható formává.
- A rutin csökkentheti, a hisztamin által kiváltott, hajszálerek áteresztő képességét, ezzel is enyhítheti az allergiás tüneteket.
- A nagy csalán koncentrátum segíthet a hurutoldásban, csökkentheti a könnyezést és az orrfolyást.
Hogyan csökkenthetik az allergiás tüneteket a WTN AllergeNIXTM hatóanyagai?
Az allergiás reakciók hisztaminfelszabadulással járó folyamatok. Hisztamin szabadul fel a gyulladás akut fázisában (java részt a hízósejtekből), és a túlérzékenységi (allergiás) reakciókban is.
A szervezetben megbújó krónikus gyulladások már önmagukban is emelik a szervezet hisztamin szintjét, ami például pollenszenzonban, pollenérzékenyeknél csak olaj lehet a tűzre.
Emiatt nagyon fontosnak tartottuk, hogy a gyulladást mérséklő antioxidánsok mellett, a hisztamin felszabadulást gátló és a hisztamin bontás melléktermékeinek kivezetését támogató hatóanyagok, együtt kerüljenek a termékbe, ezzel támogatva az immunrendszert.
A tünetek mérséklésének és a hatékony helyzetkezelésnek több támpillére van:
1. Hisztaminlebontás során keletkező káros anyagok semlegesítése
A legtöbb allergia tüneteinek enyhítésére létrehozott termékben elhanyagolt alterület, de a szervezetünk tehermentesítése szempontjából igen fontos, hogy a hisztaminlebontás során képződő káros vegyületeket (hidrogén-peroxid és ammónia) semlegesítsük! Erre az általunk ismert anyagok közül a brokkoliból kivont szulforafán a leghatékonyabb.
Szulforafán (brokkoliból)
- Széles spektrumú antimikrobiális hatással bírhat,
- támogathatja a méregtelenítési folyamatokat,
- hozzájárulhat a hisztamin bontásból származó melléktermékek kivezetéséhez,
- enyhítheti a felső légúti gyulladást,
- csökkentheti az oxidatív stresszt.
A szervezet elsőszámú hisztaminlebontó enzime az ún. DAO enzim, ami természetes működése során hulladékként ammóniát és hidrogén-peroxidot termel. Ezek számunkra károsak és semlegesítésük fontos, különben megterhelik a szervezetünk antioxidáns rendszerét. |
2. Hisztaminfelszabadulás csökkentése
Kvercetin (japánakác virágzatból)
- Stabilizálhatja a hízósejteket, ezáltal lassítja a hisztaminfelszabadulást,
- megakadályozhatja a gyulladáskeltő anyagok túlzott aktivitását,
- már a gyulladást előidéző enzimeket is leszabályozhatja.
3. Gyulladásszint és irritációcsökkentés
Nagy csalán koncentrátum 5:1
- Gátolhatja a szervezet hisztamin termelését és a kapcsolódó gyulladást,
- csökkentheti a vizes orrfolyást, könnyezést,
- hurutoldó és légzéskönnyítő lehet.
A csalánkoncentrátum esetében minél szélesebb spektrumú kivonatot érdemes használni, ezért a nagyon koncentrált termékek hatásfoka elmarad a kevésbé koncentráltaknál (pl. 5:1 hatékonyabb, mint a 100:1).
Luteolin
- Elsősorban a bőrben és a szemben halmozódik fel, így csökkentheti például a szem irritációját,
- lassíthatja a légúti nyálkaképződést,
- a termékben ugyancsak megtalálható rutinnal hasznosul és válik biológiailag aktívvá.
Rutin (japánakác virágzatból)
- Erőteljes antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatással bírhat,
- az érfalak erősítése révén csökkentheti az erek áteresztőképességét (hisztamin hatására ugyanis fokozódik a hajszálerek áteresztő képessége, ami ödémák kialakulásához vezethet).
4. Gyulladásos fehérjék lebontása
Bromelain enzim (ananászból)
- Segítheti a fehérjék aminosavakra bontását, ezzel támogathatja a fehérje természetű, allergiás reakciót kiváltó anyagok elleni védekezést,
- enyhítheti az orrdugulást, segítheti a nyákoldást,
- csökkentheti az allergia okozta duzzanatot,
- segítheti a kvercetin felszívódását.