A Herbafulvo esszencia továbbfejlesztett változata.
- Hozzáadott inulint tartalmaz a kellemesebb ízért és a nagyobb prebiotikus hatásért.
- Nikotinsav-amidot (niacinamid) tartalmaz a sejtszintű energiatermelés javításáért, a mitokondriális betegség elkerüléséért.
- Nincs benne kálium-szorbát, így kálium-szorbát és hisztamin érzékenyek is fogyaszthatják.
- Nincs benne stevia, mivel inulint tartalmaz az édes íz miatt.
Használat előtt felrázandó.
Mezei sóska (Rumex acetosa L.): A mezei sóska kontrollálja a bélbaktériumokat, segíti az egészséges bélflóra megtartását, megakadályozza a káros bélbaktériumok túlszaporodását. Védi a gyomorés bélnyálkahártyát. A termése nagyon jó hasmenés megszüntetésére.
Nagy csalán (Urtica dioica L.): A nagy csalán levelében klorofill, karotinoidok, A-, C-, K-, U- vitamin, triterpének, glükokinin, szterolok, flavonidok és ásványi anyagok találhatóak. Kitűnő bélgyulladás és hasmenés ellen.
Orvosi székfű, kamilla (Matricaria chamomilla L.): A tápcsatorna gyulladásos elváltozása esetén használják leginkább. Jótékony hatása van a gyomor nyálkahártya gyulladásában, a vékonybél gyulladásában és a vastagbél gyulladásában egyaránt. A kamilla virág vizes oldata gyulladáscsökkentő hatással bír. Csökkenti a szervezet érzékenységét a hisztaminnal szemben. Jó hatással van a hasmenés ellen.
Orvosi zsálya (Salvia officinalis L.): A növény szárított levele illóolajokat, diterpén-karbonsavakat, polifenolokat és rozmaringsavakat tartalmaz. A nyálkahártyák gyulladását mérsékli, összehúzó hatású, hasmenést gátló, antibiotikus hatású anyagokat tartalmaz.
Édeskömény (Foeniculum vulgare) és ánizs (Pimpinella anisum): Termése fokozza a vizelet kiválasztását, illóolajainak hatóanyagai gátolják a húgyutakban a baktériumfejlődést, és a vesekő képződést. Segíti az emésztőnedvek termelődését. Az ánizs hatóanyagainak hatása az édesköményre hasonlít. Jótékonyan hat a légző- és a kiválasztó szervrendszerre. A tápcsatornában fejti ki a hatását. Gátolja a káros baktériumok fejlődését, segíti az emésztőnedvek elválasztását és fokozza az étvágyat.
Máriatövis (Silybum marianum): A máriatövist gyógyászati célokra már évezredekkel ezelőtt használták az ókori görögök és rómaiak. A gyógynövény minden esetben nagy biztonsággal alkalmazható. A máriatövis szilimarin olajos hatóanyagai védik a szervezet méregtelenítő enzimrendszerét, melyek lebontják a káros gombatoxinokat, a káros idegen anyagokat és a növényvédőszereket. Hatóanyagai védik és regenerálják a májat és a vesetubulusok hámsejtjeit. A máriatövis a káros szabad gyökök ellen antioxidáns hatású. Szabadgyök-fogó tulajdonsága miatt képes a különböző mérgek, a nehézfémek és a biogén aminok májkárosító hatását kivédeni. Segíti az anyagcsere során a szervezetben felszaporodó méreganyagok kiürülését. A máriatövis gyulladáscsökkentő hatással és antioxidáns tulajdonságokkal bír. Fokozza még a máj működését és segít a szénhidrát anyagcsere hormonális működését, az inzulin hasznosulását. Ha jobb a májfunkció, akkor jobban hasznosul a szervezetben a glükóz és a lipidek is. Bizonyított tény, hogy a szilimarin hatóanyag csoport képes megvédeni a mérgek okozta vesekárosodástól az állatokat is.
Fekete áfonya (Vaccinium myrtillus) Fekete áfonya levél jó hatással van a vérkeringésre, vérnyomás szabályozására és a látásra. A benne lévő kvercetin megakadályozhatja a hisztamin, valamint az egyéb allergiát illetve gyulladást okozó anyagok termelődését. A cserzőanyagok antibiotikumos tulajdonsága alapján hasmenéses állapot kezelésére használják. A benne lévő kvercetin megakadályozhatja a hisztamin, valamint az egyéb allergiát illetve gyulladást okozó anyagok termelődését. A kvercetinről bebizonyosodott, hogy gátolja a vérlemezke rögösödését, csomósodását, ezáltal számos szív-és érrendszeri betegség kialakulását.
Vadrózsa, csipkebogyó (Rosa canina): A vadrózsa, más néven csipkebogyó C-vitamin és Rutin (P-vitamin) tartalma magas, melyek természetes roborálók. E két vitamin együttesen felel a kötőszövetek szerkezeti épségéért és az érfalak kötőszöveti szerkezetének megtartásáért. A csipkebogyó kis bogyó termésében több C-vitamin található, mint egy nagy citromban. Ezen kívül A-, B1-, B2, P- és K-vitamin is van benne. Szabályozza az erek áteresztőképességét, erősíti az érfalakat, ezáltal gyorsítja a véráramot. Ezért érszűkület, érelmeszesedés megelőzésére, kezelésére egyaránt használható. Enyhe vízhajtó hatással bír. A csipkemagban E-vitamin van, teája epekőoldó hatású, hólyagbántalmak ellen is hatásos. Vércukorszint szabályozó, ezért cukorbetegeknek is ajánlott. Arginin A szabad aminosavak felszívódása a bélben korlátozott, emiatt a Herbafulvo esszenciában az arginin komplex formában van jelen, amely 100 %-ban felszívódik.