Az almaecet népszerű háziszer. Az emberek évszázadok óta használják főzésre és orvoslásra. Sokan állítják, hogy számos egészségügyi panaszt enyhíthet.
Az almaecet különféle egészségi tulajdonságokkal rendelkezik. Antimikrobiális és antioxidáns hatásai lehetnek.
Az almaecet az almacukor ecetsavvá történő erjesztésével készül, amely az ecet fő összetevője és ez felelős az egészségügyi előnyeiért.
Az ecet elsődleges összetevője – az ecetsav – elpusztíthatja a káros baktériumokat, illetve megakadályozhatja azok szaporodást, korábban fertőtlenítő- és természetes tartósítószerként is alkalmazták.
Az almaecet 5 egészségügyi előnye
Az alábbiakban az interneten közzétett tudományos kísérletekkel és vizsgálati eredményekkel alátámasztott megállapítások találhatók, azonban ezek nem a termékeink vizsgálatából levont következtetések.
Az almaecet népszerű háziszer. Az emberek évszázadok óta használják főzésre és orvoslásra. Sokan állítják, hogy számos egészségügyi panaszt enyhíthet, de vajon mit mondanak a kutatások?
Az almaecet különféle egészségi tulajdonságokkal rendelkezik, beleértve az antimikrobiális és antioxidáns hatásokat. Sőt, bizonyítékok sugallják, hogy olyan egészségügyi előnyökkel járhat, mint például a fogyás elősegítése, a koleszterin- és a vércukorszint csökkentése, a cukorbetegség tüneteinek enyhítése. Azonban kevés kutatási eredmény áll rendelkezésre, ezért további vizsgálatokra van szükség, mielőtt alternatív terápiának ajánlhatók.
Ez a cikk az almaecet hat lehetséges egészségügyi előnyét mutatja be.
1. Kiemelten egészséges anyagok
Az almaecet kétlépcsős eljárásban készül. A gyártás során a zúzott almát először élesztővel kezelik, ami fermentálja és alkohollá alakítja a cukrokat. Ezután baktériumokat adagolnak hozzá az alkohol további erjesztéséhez, így az ecetsavvá alakul, ami az ecet fő összetevője. Az ecet erősen savanyú illatát és ízét az ecetsav adja. Kutatók szerint ez a sav felelős az almaecet egészségre gyakorolt előnyeiért. Az almaecet savtartalma 5-6%.
Az almaecet az almacukor ecetsavvá történő erjesztésével készül, amely az ecet fő összetevője és ez felelős az egészségügyi előnyeiért
2. Segíthet a káros baktériumok elpusztításában
Az ecet segíthet különböző kórokozók, köztük baktériumok elpusztításában. Az emberek hagyományosan ecetet használtak a körömgomba, tetvek, szemölcsök és a fülgyulladás kezelésére és fertőtlenítésre. Hippokratész, a modern orvoslás atyja ecetet használt a sebek tisztításához több, mint 2000 évvel ezelőtt.
Az ecet ezenkívül élelmiszer-tartósítószer is, és tanulmányok azt mutatják, hogy gátolja az E. coli-hoz hasonló baktériumoknak az élelmiszerekben való szaporodását, így az étel megromlását.
Nem hiteles források azt is sugallják, hogy a hígított almaecet segíthet a pattanások kezelésében is.
Az ecet elsődleges összetevője – az ecetsav – elpusztíthatja a káros baktériumokat, illetve megakadályozhatja azok szaporodást, korábban fertőtlenítő- és természetes tartósítószerként is alkalmazták
3. Segítheti a vércukorszint csökkentését és a cukorbetegség kezelését
A mai napig az ecet egyik legmeggyőzőbb alkalmazása a 2-es típusú cukorbetegség kezelésének elősegítése. A 2-es típusú cukorbetegséget magas vércukorszint jellemzi, amelyet az inzulinrezisztencia vagy az inzulin előállítására való képtelenség okoz.
A cukorbetegségben szenvedő emberek számára fontos a vércukorszint normál tartományban tartása, mivel egyes kutatók szerint a magas vércukorszint az öregedés és a különböző krónikus betegségek fő kiváltó oka.
A vércukorszint szabályozásának leghatékonyabb és legegészségesebb módja a finomított szénhidrátok és cukrok mellőzése, azonban az almaecet is sokat segíthet ebben.
Kutatások azt feltételezik, hogy az ecet az alábbi előnyökkel jár a vércukor- és inzulinszint szempontjából:
- Egy kisebb tanulmány szerint az ecet 19-34%-kal javíthatja az inzulinérzékenységet magas szénhidráttartalmú étkezés folyamán és jelentősen csökkentheti a vércukorszintet és az inzulinválasz mértékét.
- Egy 5 egészséges emberen végzett kisebb vizsgálatban az ecet 50,4 g fehér kenyér elfogyasztása után 31,4%-kal csökkentette a vércukorszintet.
- Cukorbetegek körében végzett kisebb tanulmány szerint 2 evőkanál almaecet lefekvés előtti fogyasztása másnap reggelre 4%-kal csökkentette a vércukorszintet.
- Számos emberen végzett vizsgálat azt mutatja, hogy az ecet javíthatja az inzulinműködést és csökkentheti az étkezés utáni vércukorszintet.
Nagyon fontos, hogy soha ne helyettesítsék az orvosi kezelést nem bevált egészségügyi termékekkel! Ha jelenleg vércukorszint-csökkentő gyógyszereket szed, kérdezze meg orvosát, mielőtt növelné bármilyen ecet fogyasztásának a mennyiségét.
Az almaecet ígéretesnek bizonyult az inzulinérzékenység javításában és az étkezés utáni vércukorszint csökkentésében
4. Segíthet a fogyásban
Talán meglepő, de a tanulmányok azt mutatják, hogy az ecet segíthet a fogyásban. Számos embereken végzett tanulmány kimutatta, hogy az ecet fokozhatja a teltségérzetet. Ez hozzájárulhat a csökkentett kalóriabevitelhez és így a fogyáshoz. Például egy tanulmány szerint az ecet magas szénhidráttartalmú étkezés mellett történő fokozott teltségérzethez vezetett és a résztvevők 200-275 kalóriával kevesebbet fogyasztottak a nap további részében.
Ezenkívül egy 175 elhízott embernél végzett tanulmány kimutatta, hogy a napi almaecet-fogyasztás csökkentette a hasi zsírt, segítve fogyást. Ne feledje azonban, hogy ez a tanulmány 3 hónapig zajlott, így a valódi testtömeg-hatások meglehetősen bizonytalanok. Ugyanakkor az egyes ételek vagy összetevők egyszerű hozzáadása vagy kivonása ritkán gyakorol észrevehető hatást a súlyra. A teljes étrend- vagy életmódváltozás okozza a hosszútávú fogyást.
Összességében az almaecet hozzájárulhat a fogyáshoz azáltal, hogy elősegíti a teltségérzetet, csökkenti a vércukor- és az inzulinszintet. Egy evőkanál almaecet csak körülbelül három kalóriát tartalmaz, ami igen alacsony.
Tanulmányok azt sugallják, hogy az ecet fokozhatja a teltségérzetet és segít a kevesebb kalóriabevitelben, ami súlycsökkenéshez vezethet
5. Javítja az állatok szívének egészségét
A szívbetegség az egyik vezető halálok. Számos biológiai tényező kapcsolódik a szívbetegség kockázatához. Kutatások arra utalnak, hogy az ecet e kockázati tényezők közül többet is javíthat. A legtöbb vizsgálatot azonban állatokon végeztek.
Ezek az állatkísérletek azt sugallják, hogy az almaecet csökkentheti a koleszterin- és trigliceridszintet, valamint számos másféle szívbetegség kockázatát. Néhány patkányokkal végzett vizsgálat azt is kimutatta, hogy az ecet csökkenti a vérnyomást, amely a szívbetegségek és a veseproblémák fő kockázati tényezője.
Nincs megfelelő bizonyíték arra, hogy az ecet jótékony hatással lenne az emberi szív egészségére. A kutatóknak további vizsgálatokat kell végezniük, mielőtt bármilyen határozott következtetést vonnának le.
Számos állatkísérlet kimutatta, hogy az ecet csökkentheti a vér triglicerid- és koleszterinszintjét, valamint a vérnyomást, nincs azonban konkrét bizonyíték arra, hogy ez csökkenti az emberi szívbetegségek kockázatát
ermészetes anyagokból; Nem besugárzott; Mesterséges ízesítőmentes; Mesterséges színezékmentes; BSE/TSE mentes; GMO mentes; Hozzáadott cukrot nem tartalmaz; Allergénmentes; Zsírszegény; Fehérjeforrás
Adagolás, javasolt felhasználás, tárolás
Egy adag = 2 kapszula
2x1 kapszula naponta
Tárolás: Jól zártan, száraz, hűvös, fényvédett helyen, gyermektől elzárva
Összetevők
térfogatnövelő szer: maltodextrin; almaecet (savtartalom: 35%); kapszulahéj: szarvasmarha zselatin
Összetevők táblázata
Energia |
1540 kJ/368 kcal |
|
Zsír |
1,16 g |
|
Szénhidrát |
70,73 g |
|
Fehérje (protein) |
17,34 g |
|
Almaecet |
|
160 mg |
Átlagos értékek. Táplálkozási információinkat rendszeresen felülvizsgáljuk.
Figyelmeztetések
- MinőségiTermészetes termékről lévén szó, a táplálkozási tulajdonságok változhatnak a környezeti feltételektől függően, illetve az idő múlásával.
- AdagolásAz ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot. Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére sem megelőzésére. Ha Ön terhes, szoptat, beteg vagy gyógyszereket szed, konzultáljon kezelőorvosával, mielőtt bármiféle étrend-kiegészítőt használna! Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! A termékek leírásai a termék vagy az alapanyag gyártójának tájékoztatásából származnak, valamint a termék összetevőiről szóló általános információk, amelyek jellemzően tudományos publikációkon alapulnak, nem az adott termék konkrét tulajdonságait írják le. Kérjük, hogy a termékleírások, ismertetők, reklámok és egyéb információk olvasásakor ezt vegye figyelembe!